Kde jste nás mohli vidět a kam se chystáme příště

Sezóna venkovních akcí pro nás pomyslně odstartovala Čarodějnicemi na Ladronce. Ty se těšily rekordní účasti – sešlo se na nich okolo 22 tisíc lidí.  Nadstandardní návštěvnosti bezesporu pomohlo i krásné počasí, nicméně tahákem byl pro tento ročník food festival, který startoval v pravé poledne.Zdroj: MVP

Nejednalo se tedy o klasický odpolední program pro rodiny s dětmi, večerní pálení, pivo a opékání buřtů… Tentokrát zasáhla akce o něco širší cílovou skupinu. Díky skvělému počasí nebylo v podvečer na místě téměř k hnutí, než se vystřídaly rodiny s dětmi, které si na Ladronce vychutnávaly slunné odpoledne, s těmi, kteří si přišly užít večerní čarodějnické mecheche s klobásou a pivem.


Na každý pád nás obrovská účast potěšila a skvěle nakopla do nové sezóny.


Výzva v Dukovanech

Měsíc po čarodějnicích, tedy koncem května, jsme organizovali v Dukovanech setkání milé rodáků z obcí Heřmanice, Lipňany a Skryje. Sešlo se zhruba 350 původních obyvatel těchto obcí. Zkoordinovat oběd tak, aby ho všichni dostali přibližně ve stejný moment, byla celkem výzva.


Servírovalo se tříchodové menu, hlavním jídlem byl řízek s bramborovým salátem. Umění spočívalo mimo jiné ve správném navázání jídelních stanů tak, aby všichni dostali teplý řízek a bramborový salát, aby naopak během doby servírování nezteplal.