Umíme postavit hospodu za hodinu

Zhruba po 10 letech plánování eventů jsme k velkému nadšení objevili v zahraničí stany X-GLOO. V roce 2009 jsme si koupili několik kusů pro vlastní užití a naše nadšení se ještě mnohonásobně zvýšilo. Tehdy jsme lačnili po něčem novém, neokoukaném, moderním a plně funkčním.

O rok později jsme těmhle geniálním stanům otevřeli český trh, aby jejich možnosti objevili i další profesionálové v oboru a také, abychom stany mohli ve větším množství nabídnout svým klientům.Zdroj: MVP

Maxi velikost, minimum času

V čem všem jsou stany X-GLOO výjimečné? Není to super nízká cena, to si řekněme otevřeně. Nicméně cena těchto stanů naprosto odpovídá jejich kvalitě a přidané hodnotě.

Nás zaujalo třeba portfolio velikostí zahrnující obra o velikosti 8 krát 8 metrů, největší stan svého druhu. Přitom váží pouhých 42 kilogramů a ve dvou lidech je rozložitelný za pomoci elektrické pumpy během 15 minut. Toto je ona časová efektivita, o níž jsme mluvili na začátku. Navíc podstatně nižší váha těchto stanů znamená pro organizátora také vynaložení menšího množství lidských zdrojů.

Bar za pár desítek minut

Zdaleka ne jen organizátoři eventů, ale také hotely a podniky, v nichž se konají svatby, garden party a obdobné akce, řeší, jak svým zákazníkům umožnit zázemí na úrovni, pod širým nebem a za rozumné náklady. Často je to pro ně nerealizovatelné, protože stany musí za drahé peníze půjčit, jeden či dva kvůli malé velikosti nestačí a je potřeba početná skupina pracantů, než vše rozloží, sestaví a nachystají.

A teď kontrast. Naše komponenty z řady Creative Elements plus stan X-GLOO potřebuje pouhé dva lidi, aby za hodinu vznikl na zelené louce bar s přístřeším a posezením. V případě větší akce, jako může být již zmíněná svatba, postaví dvojice pracantů dva stany, bar a posezení pro cca 120 lidí za 4-6 hodin. Pokud se jedná naopak o menší sešlost, stačí stan o velikosti 4 krát 4 metry a bar, což dva lidé zvládnout přibližně za půl hodiny.

Variabilní chameleon

Další přidanou hodnotou k nezaplacení je to, že stany X-GLOO poskytnou jakýkoliv typ zázemí potřebujete. Lze k nim přidat předsíně, tunely, zakomponovat či odebrat bočnice… Navíc je možné jejich stěny obrandovat podle přání klienta. Potisknout se dají všechny elementy a celý proces trvá jen několik málo týdnů. Možnosti brandingu jsou u těchto stanů takřka neomezené.

Když se rozhlédnete po prezentaci velkých světových značek, zjistíte, že tyto stany využívají značky, jako je Samsung či Adidas. Ostatně, nemusíme ukazovat až tak daleko – v Česku jsou tyhle stany spojené např. s automobilkami Škoda, Mercedes, Ford či Hyundai.

Nešetřete na kvalitě

Důkazem maximální spokojenosti, nejen naší, ale hlavně našich zákazníků, je nulová reklamace. U stanů X-GLOO řešíme pouze pravidelnou každoroční údržbu a kontrolu. Přestože výrobce u tohoto produktu dosáhl dokonalosti a dále ho nevyvíjí, my v rámci prodeje těchto stanů rozšiřujeme spektrum služeb. Aktuálně se soustředíme na kvalitní servis, k němuž plánujeme připojit například možnost pojištění.


Když vyprávíme o v kvalitě stanů X-GLOO, není to jen propagační fráze. Jejich výrobcem je německá firma Skywalk, která se už zhruba 20 let zaměřuje na výrobu paraglidů a křídel pro kiting. Díky vychytaným technologiím se jejich stany nevyfukují a jsou extrémně odolné – proti vodě i větru.


Na závěr chci ještě uvést na pravou míru jednu zavádějící informaci, na kterou už naletěla spousta firem. Zatímco někteří výrobci uvádějí, že jejich stany vydrží vítr o rychlosti 100 km/hod., u X-GLOO je to 60 km/hod. Na rozdíl od první kategorie je to však u X-GLOO reálná hodnota, protože stany jsou testované v aerodynamickém tunelu pro automobily. Kdežto testování jiným stanů probíhá často za dosti pochybných podmínek za malým sportovním letadlem se spuštěnou vrtulí. Kdo to někdy zažil, ví, že nápor skutečného větru vypadá jinak.